Диспетчеризація

АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА ДИСПЕТЧЕРИЗАЦІЯ БУДІВЕЛЬ

У сучасному світі в будь-якій будівлі та споруді існує ряд інженерних систем, створених для комфортної, безпечної і надійної експлуатації. Для забезпечення оптимальних режимів роботи і мінімізації ризиків, пов’язаних з виходом з ладу обладнання, відмовою критичних систем, виникненням небезпеки для життя людей впроваджується ТОВ “Розумна Автоматика”.

ТОВ “Розумна Автоматика” – комплекс систем автоматизації, диспетчеризації і моніторингу інженерних систем будівель і споруд, який дозволяє вирішувати завдання оперативного контролю та управління станом технологічних систем житлових будинків, торговельно-розважальних комплексів, готелів та інших об’єктів.


Обладнання від ТОВ “Розумна Автоматика” має наступні функції:


  • контроль стану і управління виконавчими механізмами і параметрами інженерних систем;
  • підтримка заданого режиму роботи інженерних систем;
  • контроль і облік споживаних енергоресурсів з можливістю виявлення випадків неефективного використання ресурсів;
  • забезпечення безперебійного функціонування обладнання;
  • виявлення несправностей і небезпечних ситуацій на ранніх стадіях з мінімізацією матеріальних збитків і мінімізації загрози людським життям;
  • забезпечення своєчасного планового профілактичного ремонту обладнання і відстеження реальних робочих характеристик обладнання та технологічних вузлів;
  • збір статистичної інформації, створення звітів і надання в інтуїтивно-зрозумілій для користувача формі;
  • скорочення матеріальних витрат на утримання і управління інженерними системами будівель і споруд.

Автоматика систем вентиляції й кондиціювання

Якісна і безперебійна робота систем вентиляції, кондиціювання та опалення неможлива без автоматизації процесів.

Автоматика встановлюється для контролю параметрів повітряного середовища, температури холодоагенту або теплоносія, в залежності від призначення системи, з метою економії електроенергії і забезпечення безпеки системи (попередження пожеж та аварій).         

Переходимо за посиланням натискаючи кнопку зверху, вибираємо зайти в систему за допомогою логіна та пароля! Login: UserMain Pass: 9rmH9cg Заходимо дивимося роботу системи онлайн!


Переваги автоматизації систем вентиляції, кондиціювання та опалення.

Автоматизація кліматичних систем вирішує ряд найважливіших завдань, таких як:

  • Створення та підтримка комфортних параметрів мікроклімату.
  • Автоматика дозволяє спростити процес управління параметрами повітряного середовища.
  • Сучасні системи автоматизації здатні працювати по заданому тимчасовому алгоритмом.
  • Забезпечення безперебійної роботи систем опалення, вентиляції та кондиціювання у разі виникнення аварійних ситуацій.
  • Автоматика дозволяє контролювати стан устаткування і всіх механізмів системи, що обумовлює своєчасне проведення обслуговування та ремонту.
  • Автоматизація дає можливість віддаленого управління системами вентиляції, кондиціювання та опалення. Деякими системами можна управляти за допомогою інтернету
  • Автоматика системи вентиляції, кондиціювання та опалення може бути інстальована в загальну систему управління, таку як «Розумний будинок».

Кондиціювання та вентиляція “чистих” і медичних приміщень

Поняття «чисті» приміщення існують у таких галузях як радіоелектроніка, фармацевтика, харчова, косметична промисловість, а також установах, які проводять різні дослідницькі роботи. Належать до цієї категорії та приміщення медичного призначення. В Україні розроблено ГОСТ, заснований на вимогах міжнародного стандарту ISO 14644-1-99, який суворо регламентує вимоги до організації кондиціонування та вентиляції в цих випадках.

Приміщення, що відноситься до категорії «чистих», має бути обладнане системою вентиляції, яка повинна звести до мінімуму потрапляння в об’єм повітря зважених частинок, а якщо це станеться – ізолювати їх та не допустити їхнього вільного розповсюдження.


Повітряні фільтри

Якісна вентиляція у медичних закладах створюється на основі фільтрів різного ступеня очищення:

  • 1 ступінь – грубе очищення
  • 2 ступінь – тонке очищення (F7 і більше)
  • 3 ступінь – фільтри максимально високої ефективності (H11 та вище)

Фільтри першого ступеня працюють біля входу вуличного повітря в припливну установку та затримують дрібне сміття, пил та пух, забезпечуючи захист самої установки. Фільтри другого ступеня монтуються на виході з припливної установки, захищаючи від забруднень повітропроводи. Фільтри, що забезпечують найвищий ступінь очищення, встановлюють безпосередньо на вході в «чисте» приміщення, що обслуговується системою. Крім цього, для підтримки необхідних параметрів повітря використовується принцип надлишкового тиску, наприклад, таким способом забезпечується якісна вентиляція в операційних.


Мийка повітря

Для забезпечення максимального очищення повітря в приміщеннях використовується так зване миття повітря. Спеціальні установки, які не тільки фільтрують повітря, але й зволожують його, позбавляючи найдрібніших частинок пилу, сажі, пилку рослин, дозволяють досягти практично ідеальних умов у медичному чи «чистому» приміщенні. Миття повітря можуть бути різної продуктивності, яку підбирають відповідно до обсягу повітря в приміщенні, що обслуговується.


Організація вентиляції та кондиціонування

Системи кондиціонування і вентиляції в медичних і “чистих” приміщеннях повинні не тільки підтримувати чистоту повітря, а й забезпечувати заданий мікроклімат. Щоб забезпечити максимальну ефективність систем, у приміщеннях використовують спеціальні огороджувальні конструкції: повітронепроникні двері, герметичні перегородки та стелі, системи антистатичної підлоги. За підтримання заданих параметрів повітря відповідає складна автоматика і служби диспетчеризації.